#61 2010-08-20 23:38:37

 Smurfette

Moderator

28931545
Skąd: Małe miasteczko
Zarejestrowany: 2010-07-03
Posty: 1386
Punktów :   

Re: KAT-TUN

Śpiewają to co komuś przyszło do głowy w tym przypadku dość znanego kogoś.
Przynajmniej ma głębszy tekst niż niektóre angielski piosenki.

Offline

 

#62 2010-08-20 23:48:00

 Yoriko

KTNews Fan

Zarejestrowany: 2010-07-07
Posty: 1340
Punktów :   

Re: KAT-TUN

Ale ja i tak sądzę że on jest świetnym raperem (nawet jeśli nie potrafię go zrozumieć >.<).

Ja też uważam, że on jest dobrym raperem, choć ja nie jestem obiektywna w tym temacie. Jednak mi się tam podoba jego rap.

Przynajmniej ma głębszy tekst niż niektóre angielski piosenki.

I tu się z Tobą zgodzę.


http://img11.imageshack.us/img11/5892/kopiaak003.jpg


'Ryo jest bogiem - uświadom to sobie'... xD
'Koki podkręca życie do maxa!' xD
Dołośkuj się na każdy nowy dzień! xD
Tooru Nishimura - Mistrz romantyzmu.

'A ty jesteś wredna, chamska, ordynarna (...), agresywna, ironiczna i sarkastyczna.' - Dziękuję.

Offline

 

#63 2010-08-21 00:19:57

Bułka

Gość

Re: KAT-TUN

hm... angielskie piosenki rzadko mają coś ciekawego i głębszego do przekazu.
głównie zwykła, plastikowa miłość.

 

#64 2010-08-21 00:23:31

 Smurfette

Moderator

28931545
Skąd: Małe miasteczko
Zarejestrowany: 2010-07-03
Posty: 1386
Punktów :   

Re: KAT-TUN

A tu magia egzotyki, metafory i ( w przypadku KT) erotyzmu XD

Offline

 

#65 2010-08-21 01:07:34

 ana3.33

Moderator

Zarejestrowany: 2010-07-03
Posty: 1210

Re: KAT-TUN

No wiesz... do angielskich piosenek to nawet nie pomyślałam żeby ten tekst porównywać, bo one to w ogóle do KT się nie umywają, przynajmniej duża większość, bo są przeważnie płytkie.
Ja wiem, że oni tego sami nie wymyślili, ale to tak brzmi i to chyba dobrze, że jak ktoś ich słucha to myśli, że to oni sami napisali, a nie ktoś tam inny ich wyręczył w tym ^^

Ostatnio edytowany przez ana3.33 (2010-08-21 01:10:12)


https://64.media.tumblr.com/fdfc0949486276051bc62b6a5f00e6e2/tumblr_p2j3gwzE4D1w8gm8zo2_400.gifv
https://78.media.tumblr.com/07a3b301fa0 … o2_400.gif
http://r9.fodey.com/2118/bb2c294c219e467c965edbb02c66a553.0.gif
" — Masz tylko jedno łóżko.
  — Za to duży barek.
  — Wygrałeś. Śpię u ciebie, kochanie.
  — Nie mów do mnie per „kochanie”!
  — Muszę, inaczej będzie nienaturalnie. A ty musisz mnie obłapiać tam i tu, i kraść mi pocałunki, o!"

Offline

 

#66 2010-08-21 10:44:16

Bułka

Gość

Re: KAT-TUN

ale nawet jeżeli ktoś im to tworzy, to musi zachować ich ton w pewnym stylu... wyobrażacie sobie KT śpiewające Sakura Girl albo NEWS śpiewający LIPS? xD oni po prostu mają swoje style i tematy już wypracowane, w których im dobrze... xD

 

#67 2010-08-21 11:12:04

 Hikaru-chan

Administrator

4373477
Zarejestrowany: 2010-05-25
Posty: 7579
Punktów :   

Re: KAT-TUN

No wiesz na Countdownie mogę to sobie wyobrazić, aczkolwiek to bolesny widokXD No ale to co innego bo to tylko fragment taki, nie wyobrażam sboei gdyby takie klipy kręcili i ogólnie nagle tak style zmienili.

Offline

 

#68 2010-08-21 11:19:01

Bułka

Gość

Re: KAT-TUN

no właśnie xD więc te piosenki to ICH nieodłączny i wypracowany styl, nie ma co się zastanawiać nad tym, kto pisze piosenki- one po prostu są ich xD

 

#69 2010-08-23 19:20:38

 Smurfette

Moderator

28931545
Skąd: Małe miasteczko
Zarejestrowany: 2010-07-03
Posty: 1386
Punktów :   

Re: KAT-TUN

Tak, tylko, że później piszą, że Kame pisze piosenki. A przecież tylko dwie napisał i sam stwierdziła, że nie jest w tym dobry.
No wiecie, im piszą piosenki rockmeni(nie wiem, jak z innymi), więc automatycznie pasują do wizerunku KT.

Offline

 

#70 2010-08-25 08:43:53

Iwaya

Gość

Re: KAT-TUN

Koki napisał duuuużoooo partii rapu do wielu piosenek, jak wiadomo można go spotkać pod pseudo Jocker na okładce  ^^ <3

Weźmy ostatnią płytę NMP >wyciąga książeczkę z płyty<
Co tu Koki natworzył... a natworzył dużo. Napisał partie rapu do : N.M.P, Love Yourself, Right Now, Rockin' all Nite, Going
Cały tekst do Make You Wet chap II oczywiście.
Ueda skomponował muzykę i napisał tekst do swojego solo z tej płyty, Junno napisał tekst do swojego solo, Maru napisał tekst do swojego solo... tylko Kame ma tekst pisany przez kogoś innego ^^
Fakt faktem, że mówił, że nie czuje się pewnie w pisaniu tekstów no ale jak trzasnął taką Kizuną to już ma odpracowane pisanie tekstów na całe życie xD

Z całego KATTUN najwięcej grzebał w tekstach i muzyce bodajże nie kto inny jak Jin, U-chan w jakimś wywiadzie (nie podam dokładnie w którym bo nie pamiętam ale wiem, że czytałam)  przyznał, że Jin napisał dużo tekstów do piosenek KATTUN ale nie jest zapisany jako ich autor ~ zresztą JinJin ma smykałkę do robienia muzyki ^^ weźmy takie A Page zrobione praktycznie od 'a do z' przez niego...

Widziałyście w ogóle te teksty które on teraz pisze ? Jak już się przedarłam przez tę straszną slangową amerykańszczyznę to miałam radochę XD ... Szczególnie przy 'Hey Girl' > muzykę do tego napisał z Ryo-chan'em ^^ <
przytoczę wam tu kawałek jeśli ktoś nie zna

kawałek 2giego wersu:
I'm so fucked up turn the party up
Till we all puke up we change that up
Everytime I'm here I'm staring at her
She looks really hot from far away
But when you get close she is far away
from hot (shit!)
Her name is XXXX she is a bartender on the 2nd floor
So that's why I don't wanna go up there

cudowny refren:
Hey girl wanna dance
It's not you
Excuse me I'm not talking to you
hey girl that was you
It's you girl you girl you girl
you you you you

a trzecia zwrotka to już jest w ogóle ciekawa... XD Pojechał chłopak po całości ^^

Co do tłumaczeń tekstów na angielski (a później na polski czy inne) dużo zależy od tłumacza... bo jak ktoś tłumaczy zbyt sztywno, to tekst dużo traci... wiadomo, że są jakieś niuanse językowe i nie można wszystkiego tłumaczyć dosłownie... czasem trzeba być bardzo elastycznym ale z drugiej strony nie można też przeginać z nadinterpretacją ^^ Powiedzmy sobie szczerze, że wiele osób które przekłada piosenki z japońskiego na angielski to fani którzy nie są biegli w jednym z tych języków ~~  tak jest najczęściej... i to trochę zaburza oryginał. Nie mówię, że niema dobrych tłumaczeń bo oczywiście się trafiają takie, które się czyta z przyjemnością ale czasem na prawdę mam wrażenie, że prędzej zrozumiem oryginalny tekst niż tłumaczenie XD
ciężka sprawa takie tłumaczenie tekstów piosenek ~ Ja na przykład mam tak, że doskonale wiem o co w piosence chodzi i zdaje mi się że tekst jest genialny ale jakbym miała ją na polski tłumaczyć to wyszedłby jakiś pokrak i gniot na pewno XD Dlatego raczej za tłumaczenie piosenek się nie chwytam ~
Ulalalalala rozpisałam się.

Jeszcze mam coś do powiedzenia XD Sorry, że tak was męczę ^^
Widziałyście teksty do NMP a szczególnie do piosenki Right Now ? W ŻYCIU bym się nie spodziewała, że ta piosenka ma tak wymowny tekst o___o' ... w ogóle cała ta płyte ummmm ^____^ jest taka, że można sobie dorabiać do niej różne bardzo ciekawe teorie szczególnie, że teraz działo się w zespole tak jak się działo.

 

#71 2010-08-25 09:20:00

 Smurfette

Moderator

28931545
Skąd: Małe miasteczko
Zarejestrowany: 2010-07-03
Posty: 1386
Punktów :   

Re: KAT-TUN

Tylko, że ja nie napisałam, że oni nie piszą niczego. Chodziło mi o to, że Kame napisał raptem dwie i już "song writer". Więc teoretycznie siebie też tak mogę nazywać, bo napisałam ich około 60.
Ale większość tekstów, które tworzą jest do solówek, prócz Kokiego i oczywiście są wyjątki.
Widzisz ja znowu gdzieś czytałam, że Uepi dużo tekstów napisał, ale nie oficjalnie
Chodziło mi tu głównie o to, że dużo fanek zapomina, że te grupowe piosenki są głównie pisane przez kogoś innego, a nie przez ich samych.

Co do tłumaczeń, część z nich jest cienko przetłumaczona.
A jak wspominałam wcześniej, jak człowiek nie wie o co chodzi to zmyśli.
Patrz takie yorokobi no  uta znalazłam z 5 tłumaczeń. I różnią się od siebie nie tylko słowami, ale i sensem.
Jeśli ktoś poczuł się jakoś obrażony to przepraszam, nie lubię się kłócić.

Ostatnio edytowany przez Smurfette (2010-08-25 17:49:28)

Offline

 

#72 2010-10-03 11:01:14

atina91

Gość

Re: KAT-TUN

Słyszeliście "nową" piosenkę KAT-TUN? Ja właśnie, przeglądając LJ natknęłam się na to:
http://www.esnips.com/doc/53facc1a-af12 … UR-WORLD_1

Średnio mi się podoba, a może nawet nie podoba jak na razie, ale w przypadku The D-MOTION, było tak samo, a teraz ją uwielbiam. xd Czyżby szykował nam się nowy singiel? Fajnie by było... Okay, plotką/wiadomością się podzieliłam i uciekam. ^^

 

#73 2010-10-03 11:13:01

 KwiatWschodu

Zastępca Admina^^

20745258
Skąd: Przemyśl
Zarejestrowany: 2010-06-26
Posty: 3983
Punktów :   
WWW

Re: KAT-TUN

http://www.youtube.com/watch?v=F81VRgxvDDg&feature=sub na YT i szczerze: Początek nie rokował wg. mnie czegoś wspaniałego, ale im dalej w las^^ Od 25s nie mogłam przestać się ślinić, jak piosenka będzie miała więcej takiego brzmienia, to ją w te pędy ją pokocham XD

Offline

 

#74 2010-10-03 11:27:10

atina91

Gość

Re: KAT-TUN

Od 25s jest <3. Tak słuchając tego, doszłam do wniosku, że, KURDE, Junno ma naprawdę zaje* głos...

 

#75 2010-10-03 11:32:37

 KwiatWschodu

Zastępca Admina^^

20745258
Skąd: Przemyśl
Zarejestrowany: 2010-06-26
Posty: 3983
Punktów :   
WWW

Re: KAT-TUN

Ta.. chociaż bardziej mi Uedka podpasował To i tak, jak i Junno w ten deseń wyje to nie można nic powiedzieć, jak tylko to, że bosko śpiewa^^ Fajnie jeszcze gdyby do tego ich wycia dodali jakiś interesujący klip.. W sumie, ma inny klimat niż Going!, a przynajmniej tak się wydaje, więc ciekawe co(jeśli w ogóle mają taki zamiar) do takiej piosenki dołożą - jaką historię, jakie ciuchy^^ i najlepsze, jaki fryz Junno będzie w tym klipie miał <hahaha>

Offline

 
Fora i strony współpracujące z nami ^^

Image and video hosting by TinyPicForum o asian music - Fushigi.jun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.antybarca.pun.pl www.twisted.pun.pl www.infidels.pun.pl www.scorpionlegionu.pun.pl www.nowahootainn.pun.pl