#1 2010-11-21 20:30:13

 Dziina

Moderator

8340829
Zarejestrowany: 2010-06-12
Posty: 348
Punktów :   

Hey! Say! JUMP

http://img101.imageshack.us/img101/1416/heysayjump2009calendarp.jpg


HISTORIA ZESPOŁU


http://img718.imageshack.us/img718/9752/heysay7.jpg

Hey! Say!7
Zanim powstało Hey! Say! JUMP, swą działalność rozpoczął inny zespół – Hey! Say! 7, który po raz pierwszy pojawił się na koncercie KAT-TUN 3 kwietnia 2007 r. W jego skład wchodzili: Nakajima Yuto, Chinen Yuri, Yamada Ryosuke, Arioka Daiki i Takaki Yuya. 1 sierpnia 2007 r. wydali oni singiel „Hey! Say!” .


http://img7.imageshack.us/img7/8675/8424903.jpg

Hey! Say! JUMP
Do piątki osób, które tworzyły Hey! Say! 7 dołączyło kolejne pięć, tworząc w ten sposób najbardziej liczny zespół w Johnny's Entertainment.  Nazwa Hey!Say! powstała z tego, że wszyscy członkowie zespołu pochodzą z ery Heisei, a JUMP jest akronimem Johnny's Ultra Music Power. Ze względu na wiek dzieli się ich na dwie podgrupy: Hey! Say! BEST (starsi) i Hey! Say! 7 (młodsi).


http://img525.imageshack.us/img525/7316/00026ay4custom.jpg

Za ich oficjalny debiut uważa się noc z 23 na 24 września 2007 r., kiedy to mieli swój pierwszy koncert w Tokyo Dome. 14 listopada tego samego roku wydali także swój pierwszy singiel „Ultra Music Power”, który był przewodnią piosenką Mistrzostw Świata w siatkówce 2007. W następnym roku (2008) wydali kolejne 3 single.
Po ponad roku przerwy (w wydawaniu singli) 24 lutego 2010 r. wydali  singiel „Hitomi no Screen”, a także tego samego roku pojawiła się ich pierwsza płyta zatytułowana „JUMP No.1”.
15 grudnia wydadzą jeszcze jeden singiel  „Arigatou ~Sekai no Doko ni Itemo~”
28 czerwca 2011 został zawieszony najmłodszy z członków zespołu - Morimoto Ryutaro. Powodem tego było ukazanie się w "Shukan Josei" zdjęć, gdy pali pomimo tego, że jest nieletni.


CZŁONKOWIE ZESPOŁU

Hey! Say! BEST
Yabu Kota
Takaki Yuya
Inoo Kei
Yaotome Hikaru
Arioka Daiki

Hey! Say! 7
Okamoto Keito
Yamada Ryosuke
Nakajima Yuto
Chinen Yuri

Były członek Hey! Say! JUMP:
Morimoto Ryutaro


DYSKOGRAFIA

Single:
    * [2007.11.14] Ultra Music Power
    * [2008.05.21] Dreams come true
    * [2008.07.23] Your Seed / Bouken Rider
    * [2008.10.22] Mayonaka no Shadow Boy
    * [2010.02.24] Hitomi no Screen
    * [2010.12.15] "Arigato" ~Sekai no Doko ni Itemo~
    * [2011.06.29] OVER
    * [2011.09.21] Magic Power
    * [2012.02.22] SUPER DELICATE

Albumy:
    * [2010.07.07] JUMP No. 1
    * [2012.06.06] (na razie nie ogłoszono tytułu)

DVD:
    * [2008.04.30] Hey! Say! JUMP Debut & First Concert Ikinari! in Tokyo Dome
    * [2009.04.29] Hey! Say! Jump-ing Tour '08-'09
    * [2010.09.15] Hey! Say! 2010 TEN JUMP
    * [2011.01.12] SUMMARY 2010
    * [2012.03.07] SUMMARY 2011 in DOME

Offline

 

#2 2010-11-22 17:36:03

 Dziina

Moderator

8340829
Zarejestrowany: 2010-06-12
Posty: 348
Punktów :   

Re: Hey! Say! JUMP

Przepraszam, że piszę post pod postem, ale jeśli ktoś byłby zainteresowany, to jest już pełna wersja nowej piosenki JUMP.
"Arigato"~Sekai no Doko ni Itemo~

Jak dla mnie piosenka jest w zupełnie innym stylu niż do tej pory reprezentowali, ale ma swój urok i osobiście bardzo mi się podoba . Nawet ten pomysł z wstawieniem słowa "dziękuję" w różnych językach (jakoś im wybaczyłam brak dobrego polskiego DZIĘKUJĘ ;p) jakoś mi przypadł do gustu, chociaż najczęściej nie trawię łączenia większej ilości języków niż dwóch XD Bynajmniej piosenka wpada w ucho (a przynajmniej mi wpadła:P)

Bardzo proszę o komentarze na temat piosenki, bo moje zdanie jest zapewne mało obiektywne (bo to JUMP;p), a jestem ciekawa opinii osób, które będą w stanie spojrzeć na to z innej z perspektywy (bardziej obiektywnej, jak sądzę^^)

Offline

 

#3 2010-11-22 20:44:23

Alexandra

Gość

Re: Hey! Say! JUMP

Dziina napisał:

Bardzo proszę o komentarze na temat piosenki, bo moje zdanie jest zapewne mało obiektywne (bo to JUMP;p), a jestem ciekawa opinii osób, które będą w stanie spojrzeć na to z innej z perspektywy (bardziej obiektywnej, jak sądzę^^)

Nie no, ja jestem tak samo nieobiektywna jak Ty w tym momencie. Na tą piosenkę czekałam od chwili, gdy tylko się dowiedziałam, że ma wyjść singiel i aktualnie to totalnie się w niej zakochałam. Za pierwszym przesłuchaniem to było takie zong, że to zupełnie inne niż zwykle. Ale ja właśnie strasznie lubię, jak piosenki zespołu różnią się od siebie, więc niesamowicie szybko się przekonałam i do tej, zwłaszcza, że naprawdę ma taki swój klimat, który mnie po prostu czaruje.

Ale mam nadzieję, że następnym razem, jak będą kombinować z językami, to jednak wplączą w to również nasz kochany polski. Od razu skoczą kilka oczek w górę na mojej topliście wtedy po prostu ;p

To teraz tylko czekać na klip i na oficjalny tekst, a wtedy siłą mnie od komputera nie odciągną dopóki go nie przetłumaczę <zaciera rączki>
No i na inne piosenki z singla oczywiście xD



A tu nasi chłopcy mówią o koncertach zimowych: http://www.johnnys-net.jp/j/jfc_movie_main.html
Rozbraja mnie to jak Yabu skinął na Yamadę, że ma mówić i Yama-chan się produkuje, aż mu tchu w pewnym momencie zabrakło xDD

Ostatnio edytowany przez Alexandra (2010-11-22 22:00:30)

 

#4 2010-11-23 07:04:02

 Dziina

Moderator

8340829
Zarejestrowany: 2010-06-12
Posty: 348
Punktów :   

Re: Hey! Say! JUMP

Alexandra napisał:

To teraz tylko czekać na klip

No właśnie, ja czekam teraz z niecierpliwością na teledysk, bo jestem strasznie ciekawa co chłopaki wymyślili do tej piosenki. Skoro piosenka jest w innym stylu to teledysk też powinien być, więc oczekuję czegoś zupełnie nieoczekiwanego ;p

Alexandra napisał:

A tu nasi chłopcy mówią o koncertach zimowych: http://www.johnnys-net.jp/j/jfc_movie_main.html
Rozbraja mnie to jak Yabu skinął na Yamadę, że ma mówić i Yama-chan się produkuje, aż mu tchu w pewnym momencie zabrakło xDD

A mnie w tym filmiku najbardziej rozbraja jak najpierw Daiki poklepuje Yamadę po twarzy, a później stara się go dotknąć swoją grzywką (a przynajmniej takie odniosłam wrażenie, jak się nad nim pochylał, że to o to mu chodziło XD)

Offline

 

#5 2010-11-23 14:01:18

Alexandra

Gość

Re: Hey! Say! JUMP

więc oczekuję czegoś zupełnie nieoczekiwanego ;p

A ja niczego nie oczekuję, ja grzecznie czekam na to, co dostanę xD Ogólnie to potrzebuję klipu, żeby obczaić, kto co konkretnie śpiewa, bo głosowo z mp3, to wciąż ich tylko 5 rozpoznaję, eh... Bo poza tym, to sie o teledysku wypowiem, jak już go dostanę, bo póki co wolę nic nie mówić, żeby nie zapeszyć ;p

A tak btw. czy ktoś tu zamierza robić napisy do tej piosenki? Tak z czystej ciekawości pytam... xD

A mnie w tym filmiku najbardziej rozbraja jak najpierw Daiki poklepuje Yamadę po twarzy, a później stara się go dotknąć swoją grzywką

Szczerze mówiąc, nie przyłważyłam tego momentu, muszę to obejrzeć jeszcze raz, dokładniej, ale to jak wrócę do domu. Mam nadzieję, że nie będzie mi się cięło tak jak wczoraj, bo normalnie focha na internet strzelę, jak będzie

 

#6 2010-11-23 14:09:48

 Hikaru-chan

Administrator

4373477
Zarejestrowany: 2010-05-25
Posty: 7579
Punktów :   

Re: Hey! Say! JUMP

Świetna piosenka*_*  Taka trochę w stylu KT, ale co tam super jest:) Już się PV doczekać nie mogę*_*

Offline

 

#7 2010-11-23 15:44:08

 Dziina

Moderator

8340829
Zarejestrowany: 2010-06-12
Posty: 348
Punktów :   

Re: Hey! Say! JUMP

Alexandra napisał:

A tak btw. czy ktoś tu zamierza robić napisy do tej piosenki? Tak z czystej ciekawości pytam... xD

Myślę, że tak jak do wszystkich piosenek - Hikaru-chan

Hikaru-chan napisał:

Świetna piosenka*_*  Taka trochę w stylu KT, ale co tam super jest:) Już się PV doczekać nie mogę*_*

Jak słuchałam najpierw całego singla Change ur World, a później tej piosenki to też odniosłam wrażenie, że jest trochę Kattunowa. Ale mimo wszystko ma w sobie coś "Jumpowego", coś co można znaleźć tylko w piosenkach HSJ^^ i za to właśnie ich kocham XD

Offline

 

#8 2010-11-23 16:57:22

Alexandra

Gość

Re: Hey! Say! JUMP

Myślę, że tak jak do wszystkich piosenek - Hikaru-chan

Aha, spoko, chciałam się zorientować tylko. Bo moi subberzy HSJ nie lubią, więc na napisy raczej nie mam co liczyć, eh... 

też odniosłam wrażenie, że jest trochę Kattunowa

A ja totalnie nie. Nie wiem, ale KT to dla mnie zupełnie inna bajka i nawet mi takie skojarzenie do głowy nie przyszło. Jedyne, co łączy te dwa zespoły to to, że w moich oczach one naprawdę wybijają się spośród innych i mogę ich słuchać nałogowo xD No i że muzyka obu jest dość różnorodna, co bardzo się chwali ;]

 

#9 2010-11-23 17:23:34

 Dziina

Moderator

8340829
Zarejestrowany: 2010-06-12
Posty: 348
Punktów :   

Re: Hey! Say! JUMP

Alexandra napisał:

A ja totalnie nie. Nie wiem, ale KT to dla mnie zupełnie inna bajka i nawet mi takie skojarzenie do głowy nie przyszło. Jedyne, co łączy te dwa zespoły to to, że w moich oczach one naprawdę wybijają się spośród innych i mogę ich słuchać nałogowo xD No i że muzyka obu jest dość różnorodna, co bardzo się chwali ;]

No wiesz, ja nie twierdzę, że mają ogólnie podobne style^^ chociażby to, że KT lubi mieszać w swoje piosenki rock, rap itd., a HSJ... nie?;p Ale po prostu oba zespoły lubią kombinować ze stylami, a styl z ostatniego singla KT i nowej piosenki HSJ są przypadkowo podobne, na ile to jest w ogóle możliwe biorąc pod uwagę ich własne style XD
Ale to oczywiście moje własne zdanie, do tego wypowiedziane tak chaotycznie, że pewnie i tak mnie nikt nie zrozumie. Ale co tam... Jak to powiedział kiedyś Yamada "To dobrze jeśli tego nie rozumiesz, ale tak właśnie myślę na ten temat" ^^

Offline

 

#10 2010-11-23 17:35:17

Alexandra

Gość

Re: Hey! Say! JUMP

^ Hehe, chyba zrozumiałam, o co Ci chodzi ;p
Ja ogólnie zawsze staram się patrzeć na muzykę każdego zespołu osobno, nie szukać podobieństw, tylko właśnie indywidualności i to na nich się skupiać. Bo KT i HSJ tak na dłuższą metę mają jednak wiele wspólnego, na pewno więcej niż gdyby porównywać którykolwiek z nich z innym johnnysowskimi zespołami. Ale jednak obie grupy są na swój sposób jedyne i niepowtarzalne. W sumie wiele zespołów na świecie gra bardzo podobną muzykę, a jednak jest w niej coś, co pozwala powiedzieć "to oni" jeszcze zanim rozpocznie się wokal. A przynajmniej ja tak to trochę widzę i tym razem to chyba ja namieszałam tak, że nikt mnie nie zrozumie xD

 

#11 2010-11-23 18:04:00

 Dziina

Moderator

8340829
Zarejestrowany: 2010-06-12
Posty: 348
Punktów :   

Re: Hey! Say! JUMP

Ja też Cię chyba zrozumiałam XD
A ja, niczym w szkole, szukam i podobieństw i różnic (indywidualności) ;p Ale masz rację, że mimo wszystko jak słucha się początki ich piosenek to się wie, że to akurat ten zespół i nie da się pomylić, choćby nie wiem co ;p

Offline

 

#12 2010-11-24 16:51:32

 Hikaru-chan

Administrator

4373477
Zarejestrowany: 2010-05-25
Posty: 7579
Punktów :   

Re: Hey! Say! JUMP

Myślę, że tak jak do wszystkich piosenek - Hikaru-chan

Zgadza sięXD Postaram się ją i tą zaległą z NYC zrobić w tej przerwie światecznej co będzie

Offline

 

#13 2010-11-25 15:49:40

 Dziina

Moderator

8340829
Zarejestrowany: 2010-06-12
Posty: 348
Punktów :   

Re: Hey! Say! JUMP

Hikaru-chan napisał:

Postaram się ją i tą zaległą z NYC zrobić w tej przerwie światecznej co będzie

Wiesz, ja cały czas czekam na tą NYCa, więc tym razem trzymam cię za słowo XD Na święta ma być i już ;p

A skoro wszyscy piszą o nowych kalendzarzach , to ja zrobię tutaj małą reklamę kalendarza JUMP. Tak więc wychodzi on 10 marca, w Japonii zapłacilibyśmy za niego 2100 jenów i ma... yyy... "ciekawą" okładkę.
http://img690.imageshack.us/img690/5113/calendarh.th.jpg

Cóż... wcześniej bardzo chciałam mieć ten kalendarz. A teraz... sama nie wiem. Chyba z decyzją o zakupie poczekam aż będzie wiadomo coś więcej Bo ta okładka jakoś mnie nie przekonuje.

Offline

 

#14 2010-11-25 17:03:26

Alexandra

Gość

Re: Hey! Say! JUMP

Wiesz, ja cały czas czekam na tą NYCa, więc tym razem trzymam cię za słowo XD Na święta ma być i już ;p

To ja też czekam. Osobiście po zaznajomieniu się z tytułem zrezygnowałam z tłumaczenia (bardziej ciekawa jestem utworku o deszczu nie wiedzieć czemu xD), ale chętnie zapoznam się z translacją Hikaru



Co do kalendarza, to okładka faktycznie jest ciekawa. Na pewno ściągnę sobie i cały kalendarz, gdy tylko skany pojawią się w sieci. Jestem niestety dziecko za skąpe na to, by wydawać pieniądze na coś takiego (tusz do drukarki też swoje kosztuje co prawda, ale za to przynajmniej nie płacę ja xD)

 

#15 2010-11-27 09:37:28

 Dziina

Moderator

8340829
Zarejestrowany: 2010-06-12
Posty: 348
Punktów :   

Re: Hey! Say! JUMP

A mi właśnie bardziej jest szkoda tuszu niż pieniędzy za posiadanie oryginału w łapkach XD Fakt, że nie koniecznie musi mnie być na niego stać w danym momencie, ale w razie gdyby kalendarz był na takim poziomie jak poprzednie lub lepszy to pieniądze zapewne i tak się znajdą ;p

A zmieniając temat na bardziej świąteczny to Hey!Say!7 opublikowało już swoje życzonka z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku

http://img99.imageshack.us/img99/5770/mcyr.jpg

Wesołych Świąt

Bawcie się dobrze podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia
Sprawcie, by były ciepłe (śmiech)

Szczęśliwego Nowego Roku!
Sprawcie by rok 2011 był wspaniałym rokiem!
Proszę znowu dobrze baw się z Hey! Say! JUMP w 2011 roku

                                                Yamada Ryosuke


http://img17.imageshack.us/img17/2286/mccy.jpg

Wesołych Świąt                            Ko
Jestem twoim                             cham
Mikołajem
Szczęśliwego Nowego Roku           was
Jestem twoim
Króliczkiem ~ (zapewne nawiązanie do roku królika (2011) w chińskim kalendarzu)

                       Chinen Yuuri   


http://img27.imageshack.us/img27/4859/mcny0.jpg

Do wszystkich ~~~
MeriKuri & AkeOme ("MeriKuri" to skrót od Wesołych Świąt i "AkeOme" to skrót od Szczęśliwego Nowego Roku)
Spędź swoje Boże Narodzenie z nami,
i spędź Nowy Rok także z nami! Czekam na to!

                                                 Nakajima Yuto


http://img222.imageshack.us/img222/9513/mcmr.jpg

Wesołych Świąt
Proszę, bawcie się dobrze w tegoroczne Boże Narodzenie
Szczęśliwego Nowego Roku
Proszę spraw, by ten rok był cudownym rokiem.
Bawcie się dobrze w tym roku także...("4649" po japońsku można przeczytać jako "Yoroshiku")

                                        Morimoto Ryutaro


http://img822.imageshack.us/img822/2280/mcok.jpg

Wesołych Świąt & Szczęśliwego Nowego Roku!

Miej fantastyczny rok z nami.
Jak zawsze dziękuję.

                             Keito O.
                                           xx

Offline

 
Fora i strony współpracujące z nami ^^

Image and video hosting by TinyPicForum o asian music - Fushigi.jun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.hiphopfans.pun.pl www.mta-nps.pun.pl www.rpggryf.pun.pl www.narutogamer.pun.pl www.lpruni48.pun.pl